• Nowy

Rewolwer wiatrówka Umarex Tornado 4,5 mm BB CO2

199,00 zł
Brutto

Umarex Tornado 4,5 mm BB CO2 to efektowny rewolwer wiatrówkowy, strzelający śrutem BB'S, wyposażony w dwie szyny akcesoryjne oraz zestaw zapasowych magazynków.

Nowoczesny styl

Umarex Tornado 4,5 mm BB CO2 ma nowoczesny design inspirowany współczesnymi modelami rewolwerów. Do budowy szkieletu, bębna oraz lufy zewnętrznej zastosowano wytrzymały polimer o matowym wykończeniu, który doskonale imituje stal i zapewnia realistyczny wygląd.

Umarex Tornado został wyposażony w dwie szyny akcesoryjne w standardzie Picatinny 22 mm, pozwalające na montaż laserowego wskaźnika celu, latarki, a także kolimatora lub celownika optycznego.

Nowoczesny design wiatrówki podkreśla wysoki profil lufy z charakterystycznym portingiem oraz anatomicznie profilowana rękojeść o antypoślizgowej fakturze. Mechaniczne przyrządy celownicze (muszka i szczerbina) mają niski profil ułatwiający wyciąganie rewolweru z kabury.

Blokowany mechanizm spustowy

Umarex Tornado ma mechanizm spustowy SA/DA, pozwalający na precyzyjne strzelanie z odciągniętego kurka (single action) lub dynamicznie z wykorzystaniem samonapinania. W trybie DA (dobule adction) droga spustu jest dłuższa i do jej pokonania trzeba włożyć więcej siły.

Ręczne naciągnięcie kurka w trybie Single Action powoduję, że do przełamanie spustu (oddanie strzału) następuje znacznie szybciej i płynniej.

W rewolwerze zastosowano bezpiecznik nastawny (przed kurkiem), który po włączeniu blokuje mechanizm spustowy i eliminuje możliwość oddania niekontrolowanego strzału podczas przenoszenia lub w wyniku upadku.

Śrut kulisty BB's 4,46 mm

Rewolwer strzela śrutem stalowym BB's 4,46 mm ładowanym do polimerowej wkładki. Magazynek ma pojemność 10 śrutów, montowany jest z tyłu imitacji bębenka i działa podobnie jak w broni palnej tj. ściągnięcie języka spustowego powoduje automatyczny obrót wkładki.

Stalowy śrut BB's przeznaczony jest głównie do strzelania rekreacyjnego, np. do puszek, butelek oraz kulochwytów reaktywnych. W zestawie mamy aż 3 magazynki, zwiększające komfort i dynamikę strzelania, a przez także atrakcyjność całej zabawy.

Zasilanie CO2

Umarex Tornado 4,5 mm BB CO2 zasilany jest dwutlenkiem węgla z 12 g kapsułą CO2. Jeden nabój pozwala na oddanie około 60 strzałów z wyrównaną prędkością początkową ok. 120 m/s.

Na wydajność strzałów największy wpływ mają temperatura powietrza, dynamika, z jaką strzelamy oraz odpowiednia konserwacja zaworów. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin. Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”.

Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie zdjęcia okładziny, umieszczenia kapsuły w rękojeści oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej. Proces ten znacznie ułatwia imbus zamocowany na stałe do okładziny.

To proste rozwiązanie powoduje, że klucz jest cały czas pod ręką, dzięki czemu unikniemy kłopotliwej sytuacji, w której nie możemy wymienić kapsuły z powodu braku narzędzia.

Wiatrówka Umarex Tornado to świetna propozycja dla miłośników strzelectwa, ceniących innowacyjne rozwiązania, nietuzinkowy wygląd oraz wysoką jakość wykonania.


------------------------
Produkt wymaga oświadczenia o pełnoletności. Podczas kupna tego towaru, klient oświadcza, że ukończył 18 lat.

 

DANE TECHNICZNE:

Ilość szyn montażowych
2
Kaliber [mm]
4,46
Klasa celności
rekreacyjna
Magazynek
jest
Możliwość zamontowania
celownik laserowy ,
celownik optyczny ,
latarka
Pojemność magazynka [szt.]
10
Prędkość początkowa [m/s]
120
Tryb strzelania
Semi-auto (tryb samopowtarzalny) / Auto (tryb samoczynny)
Typ spustu
DA/SA (double action/single action - podwójnego/pojedynczego działania)
Typ śrutu
BB
Typ zabezpieczenia
bezpiecznik nastawny
Typ zasilania
CO2
Materiał obudowy
polimer
Materiał zamka
-
Długość całkowita [mm]
260
Długość lufy [mm]
11
Masa [g]
687
Okres gwarancyjny
24 miesiące
Producent
Umarex, Niemcy
Umarex
kol-121-125
10 Przedmioty