Pistolet wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 - 1 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 - 2 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 - 3 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 - 1 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 - 2 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 - 3 - Pistolety Co2

Pistolet wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2

319,00 zł
Brutto

DARMOWA kapsułka na start!

IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 to nowoczesny pistolet wiatrówkowy strzelający śrutem BB's, wyposażony w ciężki metalowy zamek, profilowaną rękojeść oraz szynę akcesoryjną Picatinny.

Wierna replika

IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 jest repliką pneumatyczną izraelskiego pistoletu Jericho 941, nazywanego także Baby Eagle, nawiązując do znanego modelu Desert Eagle.

Wiatrówka cechuje się dobrym spasowaniem i wykończeniem konstrukcji, w której możemy wyróżnić ciężki metalowy zamek (ruchomy) oraz polimerowy szkielet, nawiązuące do budowy oryginału.

Podobnie jak w oryginale pistolet ma powiększony kabłąk, szkielet z szyną akcesoryjną, bezpiecznik skrzydełkowy oraz zamek żebrowany w przedniej i tylnej części. Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie zgodne z fakturą okładzin broni palnej.

Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemalże w każdej dłoni. Wiatrówka ma mechaniczne przyrządy celownicze, oznaczone kontrastowymi białymi kropkami, pozwalającymi na szybsze zgrywanie muszki i szczerbinki oraz łatwiejsze „wejście w cel”.

Zamek pistoletu jest ruchomy, co umożliwia jego „suche” przeładowanie. Należy jednak pamiętać, że pistolet nie ma systemu blow-back, dlatego zamek „nie pracuje” podczas strzału.

Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Israel Military Industries.

Wydajne zasilanie

Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w metalowym magazynku. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom BB's prędkość do 115 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest głównie zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie wsunięcia kapsuły do magazynka oraz dokręcenia jej za pomocą dołączonego klucza imbusowego.

Stalowy śrut BB's

Wysuwany z rękojeści magazynek mieści aż 23 sztuki śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdzają się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, puszek, butelek itp.

Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.

Mechanizm spustowy DAO

W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka IWI Jericho B 4,5 mm BB CO2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.

Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika skrzydełkowego wygodnie usytuowanego w zasięgu kciuka po lewej stronie szkieletu.

342-000
31 Przedmioty

Opis

Typ zabezpieczenia
bezpiecznik manualny
Regulowany spust
nie
Okres gwarancyjny
24 miesiące
Kaliber [mm]
4,5
Materiał obudowy
polimer
Możliwość zamontowania
celownik laserowy, latarka
Odrzut
brak
Ilość bezpieczników
1
Typ spustu
DAO (Double Action Only - wyłącznie podwójnego działania)
Typ zasilania
CO2 12 g
Producent
Umarex, Niemcy
Magazynek
jest
Wymagane zezwolenie?
nie
Typ śrutu
BB
Typ szyny
22 mm (picatinny)

Zobacz także

phone
phone