• Nowy
Nóż Spyderco Endela Lightweight Thin Blue Line (C243FPSBKBL)

Nóż Spyderco Endela Lightweight Thin Blue Line (C243FPSBKBL)

528,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

Endela Lightweight Thin Blue Line, nóż, który zaciera różnice pomiędzy kultowymi folderami Endura i Delica. Oferuje wszystkie wyrafinowane i sprawdzone funkcje każdego z nich lokując się w idealnym rozmiarze "pomiędzy". "Cienka niebieska linia" to symboliczne odniesienie do roli stróżów prawa jako bariery, która chroni społeczeństwo przed pogrążeniem się w brutalnym chaosie. Aby uhonorować służbę i poświęcenie policjantów, Spyderco stworzyło serię Thin Blue Line, którą reprezentuje ten wyjątkowy nóż Endela.

Wzmocniona w pełni rozbieralna konstrukcja szkieletu łączona na śruby torx (ułatwia czyszczenie, regulację scyzoryka), mocowany w czterech płaszczyznach klips (4-way clip positions). Poprawiona ergonomia i konstrukcja, dzięki czemu folder zyskał na sztywności, funkcjonalności oraz estetyce. Znakomita propozycja noża EDC.

Głownia - o profilu Clip Point zapewnia doskonałą geometrię krawędzi tnącej przy niskim tarciu. Wykonana z japońskiej nierdzewnej stali VG-10 (łatwej do naostrzenia, dobrze trzymającej ostrość). Hartowana w przedziale 59-61 HRC. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem pełnym płaskim (Full Flat Grind). Powłoka Satin Finish (pół-mat) eliminuje odblaski. Rampa, karbowany fragment grzbietu głowni ustawia kciuk oraz daje solidne podparcie ułatwiające operowanie folderem. Okrągłe wycięcie SpyderHole (patent Spyderco) do otwarcia klingi jedną ręką. Blokada głowni Back-Lock z zabezpieczeniem przed przypadkowym zwolnieniem blokady podczas mocnego uchwytu noża, wycięcie w blokadzie projektu Davida Boye'a.

Rękojeść - w kolorze czarnym niebieskimi akcentami po wewnętrznej stronie. Antypoślizgowe teksturowane w dwóch kierunkach okładki (Bi-Directional Texturing) oraz karbowane nacięcia na grzbietach rękojeści (Spine Jimping) wzmacniają uchwyt również przy mokrych dłoniach. Wykonane z tworzywa sztucznego FRN (Fiberglass Reinforced Nylon), nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Metalowy klips klepsydrowy z możliwością mocowania w czterech płaszczyznach (góra/dół, prawo/lewo) 4-way clip positions.  Otwór lanyard hole umożliwia mocowanie linki zabezpieczającej. Backspacer w kolorze niebieskim.

Szkielet - dwie stalowe płytki z wyciętymi otworami, do których zamocowano okładziny. Zapewnia to dużą wytrzymałość oraz sztywność przy niewielkiej wadze noża. Wzmocniona w pełni rozbieralna konstrukcja łączona na śruby torx. Podkładki z brązu fosforowego ułatwiają otwieranie i zamykanie scyzoryka.

Dane techniczne:

Numer produktu: C243FPSBKBL
Nazwa: Endela Lightweight FRN Thin Blue Line
Rodzaj stali: VG-10
Długość głowni: 87.0 mm / 3.41"
Grubość głowni: 3.0 mm / 0.118"
Długość całkowita: 206.0 mm / 8.10"
Długość złożony: 119.0 mm / 4.69"
Waga: 91.0 g / 3.2 oz

Rodzaj krawędzi tnącej: Plain (gładka)
Rodzaj szlifu: Full-Flat Grind (płaski pełny)

Typ blokady: Back-Lock
Rodzaj rękojeści: FRN, Bi-Directional Texturing
Klips: 4-position, ambidextrous, Tip-Up/Down

Kraj pochodzenia: Japonia
Producent: Spyderco, U.S.A.

Opracowanie: firma   bezpośredni importer

We ship to EU countries.
C243FPSBKBL
2 Przedmioty

Opis

Rodzaj noża
Noże Składane (Foldery)
Długość towaru w centymetrach
17
Wysokość towaru w centymetrach
3
Szerokość towaru w centymetrach
7
Waga gabarytowa w gramach
59.5
phone
phone