Podstawowa zasada o której musimy wspomnieć to „lepiej zapobiegać niż leczyć” jeśli tylko możemy starajmy się unikać niebezpiecznych sytuacji. Podjęcie działań defensywnych to zawsze ostateczność, jednak kiedy nie ma już wyjścia:

Strzelba na kule gumowe bez zezwolenia
Strzelba HDX 17,3mm

Ta grupa ma niewątpliwie wiele zalet. Sam wygląd może odstraszyć napastnika, nie wymagają bezpośredniego kontaktu co zmniejsza zagorzenie dla operatora. Mogą wykorzystywać różne typy kul np. gumowe, stalowo gumowe, lub z gazem pieprzowym. Ważne aby wybierać modele w kalibrach .68 czyli 17,3mm lub .50 czeli 12,7mm !
Kaliber .43 przekazuje zbyt niską energie kinetyczną. Wszystkie tego typu sprzęty dotkliwie siniaczą nie powodując otwartych ran. Ich energia nie przekracza 17J zatem nie wymaga zezwoleń!

Samoobrona – złote a skromne
Samoobrona – złote a skromne

Bardzo skuteczne lecz wymagają doświadczania, wymaga bezpośredniego kontaktu dlatego nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Często pierwszy wybór jednak czy optymalny? Gaz jest podatny na wiatr oraz może też częściowo porazić operatora. W przypadku wyboru gazu nie wato oszczędzać! Pamiętaj też koniecznie o wyposażenie się w chusteczki dekontaminacyjne czyli przeciwgazowe do neutralizacji poparzeń chemicznych. Przecież nie chcemy mieć iluzji bezpieczeństwa. Gazy z racji małych gabarytów i wagi często wybierane są przez panie, jeśli potrzebujesz porady skontaktuj się z nami. W naszym zespole jest ekspertka od samoobrony która doradzi optymalne rozwiązanie!

AirGun.pl - Militaria i wiatrówki

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tekstem to zapraszamy do kontaktu i komentowania.  

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
phone
phone