Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 1 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 2 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 3 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 4 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 5 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 6 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 1 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 2 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 3 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 4 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 5 - WIĘCEJ KATEGORII
 Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 - 6 - WIĘCEJ KATEGORII

Rewolwer wiatrówka Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2

749,00 zł
Brutto

 

 ✭ Kurier 17zł   ✭ Paczkomat 13zł

Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 to wspaniale wykonana wiatrówka, będąca wierną repliką legendarnego Colta SAA, rewolweru, który zmienił oblicze Dzikiego Zachodu.

Metalowa konstrukcja

Rewolwer ma ciężką konstrukcję wykonaną niemal w całości (poza okładzinami rękojeści) z ciężkiego stopu oraz stali. Taka budowa zapewnia niezawodne użytkowanie oraz wpływa na odczuwalny ciężar rewolweru wynoszący ponad 860 g.

W wiatrówce zastosowano lufę o długości 5,5 cala, dzięki czemu z rewolweru już po krótkim treningu możemy celnie strzelać nawet na większych dystansach. 

Colt SAA .45 antyk 4,5 mm BB CO2 wykorzystuje mechaniczne przyrządy celownicze o stałej nastawie.

Klasyczny charakter rewolweru doskonale podkreśla stylowe postarzane wykończenie oraz polimerowe okładziny rękojeści, które do złudzenia przypominają drewno. Podobnie jak w broni palnej, rękojeść rewolweru ma optymalny kąt, który wpływa na komfort oraz naturalny chwyt wiatrówki.

Wszystkie mechanizmy tj. spust, bębenek, kurek oraz klapka portu ładowania są doskonale spasowane i cechują się wysoką kulturą pracy.

Obrotowy bębenek ładowany łuskami

Rewolwer ma bardzo realistyczny system ładowania, doskonale naśladujący mechanizm prawdziwego Colta SA, składający się z obrotowego bębenka oraz mosiężnych atrap nabojów, w których umieszczamy śrut. Port ładowania bębenka zabezpieczony jest uchylną klapką identycznie jak w oryginale.

Po umieszczeniu śrutu BB's w łuskach wystarczy załadować je do bębenka, po zamknięciu portu ładowania wiatrówka jest gotowa do strzału. Łuski są wielorazowego użytku, jednak dla większego komfortu warto zaopatrzyć się w dodatkowy zestaw, co znacznie przyspiesza ładowanie oraz poziom zabawy.

Śrut BB's przeznaczony jest do rekreacyjnego strzelania do celów reaktywnych, puszek, butelek itp. W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowane do łusek.

Zasilanie CO2

Rewolwer zasilany jest sprężonym dwutlenkiem węgla dostarczanym z 12 g kapsuły CO2. Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową sięgającą ok. 120 m/s, co pozwala na celne strzelanie na dystansie do 20 m.

Ładowanie i wymiana kapsuły CO2 jest bardzo proste, wystarczy odsunąć polimerową okładzinę rękojeść, umieścić kapsułę w porcie oraz dokręcić ją za pomocą klucza imbusowego.

Klucz montażowy zamocowano na stałe do okładziny, dzięki temu jest zawsze przy wiatrówce, przez co unikamy prozaicznego problemu związanego z zapominaniem narzędzia niezbędnego do wymiany kapsuły.

Mechanizm spustowy Single Action

W rewolwerze zastosowano klasyczny mechanizm spustowy pojedynczego działania SA (singla action), co oznacza, że oddanie strzału wymaga każdorazowo ręcznego napięcia kurka, identycznie jak miało to miejsce w westernowym Colcie.

Pomimo takiej funkcjonalności rewolwer cechuje się wysoką szybkostrzelnością, która zależy wyłącznie od umiejętności i wytrenowania strzelca. Podczas transportu lub przenoszenia mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika nastawnego zlokalizowano w dolnej części szkieletu.

W 1872 roku w firmie Colt Patent Firearms Company stworzono rewolwer Peacemaker, który w następnym roku wprowadzono pod oznaczeniem Single Action Army do uzbrojenia armii amerykańskiej. Colt SAA odniósł także imponujący sukces komercyjny.

Colt
023-022
13 Przedmioty

Opis

Typ spustu
SA (single action - pojedynczego działania)
Producent
Umarex, Niemcy
Klasa celności
rekreacyjna
Regulowany spust
nie
Materiał okładzin
tworzywo sztuczne - polimer
Typ śrutu
BB
Materiał zamka
-
Typ zabezpieczenia
bezpiecznik manualny
Cechy dodatkowe
-
Okres gwarancyjny
24 miesiące
Kaliber [mm]
4,5
Przystosowane dla
leworęcznych, praworęcznych
Materiał obudowy
metal
Magazynek
jest
Tryb strzelania
Single (tryb jednostrzałowy)
Wymagane zezwolenie?
nie
Ilość bezpieczników
1
Odrzut
brak
Typ zasilania
CO2
phone
phone