- Nowy



✭ Kurier 17zł ✭ Paczkomat 13zł
Pocket Tango 1 Black G10, Satin to zaawansowany nóż z głownią stałą, zaprojektowany przez Davida C. Andersena z myślą o maksymalnej funkcjonalności, trwałości i estetyce użytkowej. Stworzony przez włoską markę MKM, znaną z połączenia rzemiosła, nowoczesnych technologii i doskonałych materiałów, model Pocket Tango 1 jest narzędziem, które sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu EDC, jak i podczas precyzyjnych zadań terenowych. Głownia wykonana została z elitarnej stali CPM MagnaCut, łączącej znakomitą odporność na korozję z doskonałą retencją krawędzi i wysoką odpornością mechaniczną. Wykończenie satin nadaje klingi elegancki charakter i ogranicza widoczność mikrozarysowań, podkreślając klasę zastosowanych materiałów. Geometria ostrza oraz jego profil sprzyjają zadaniom wymagającym dokładności i precyzyjnej kontroli, nawet w trudniejszych warunkach. Rękojeść wykonano z czarnego G10, precyzyjnie ukształtowanego pod kątem ergonomii i pewności chwytu. Teksturowana powierzchnia zapewnia przyczepność nawet przy wilgotnych dłoniach, a zaokrąglone krawędzie i wycięcia na palce wspierają komfort pracy podczas długotrwałego użytkowania. Konstrukcja full tang, miejsce na linkę oraz dołączona pochwa ze skóry naturalnej z magnetycznym zabezpieczeniem czynią z modelu Tango 1 kompletne, niezawodne narzędzie – gotowe do pracy w każdych warunkach. To propozycja dla osób, które cenią wysoką jakość wykonania, funkcjonalność i klasyczny styl bez kompromisów.
David C. Andersen to założyciel marki Nordsmith Knives i główny specjalista od noży w Knife Center, gdzie tworzy poradniki wideo i pisze eksperckie recenzje. Pasję do noży zaszczepiła w nim przynależność do Boy Scouts, co zaowocowało głębokim zrozumieniem ich konstrukcji i funkcji. Jego oferta obejmuje noże EDC, składane i outdoorowe, projektowane w oparciu o współpracę z renomowanymi producentami. Dzięki klarownemu, rzeczowemu językowi i transparentnej prezentacji parametrów tworzy zaufanie wśród kolekcjonerów i praktyków, szukających wysokiej jakości narzędzi.
CPM MagnaCut – proszkowa stal nierdzewna wytwarzana w procesie Crucible Particle Metallurgy (CPM) utwardzana w przedziale 60.5-62.5 HRC. Duża zawartość wanadu 4.0% (V), molibdenu 2.0% (Mo) i niobu 2.0% (Nb) gwarantuje dokładność i czystość nieporównywalną z bardziej „konwencjonalnymi” stalami. Zaprojektowana i opracowana specjalnie do produkcji ostrzy przez Larrina Thomasa, spełnia wszystkie wymagania miłośników noży. Dzięki CPM MagnaCut udało się stworzyć stal która, jak żadna inna łączy wyjątkowe właściwości stali nożowych. Rezultatem jest materiał ostrza, który oferuje niezwykłą równowagę między odpornością na zużycie, wytrzymałością i odpornością na korozję. Obecnie na rynku światowym nie ma innej stali, która oferuje porównywalną kombinację doskonałych właściwości. Ta wyjątkowa stal wytwarzana jest w amerykańskich hutach Crucible Industries.
Głownia - wykonana z nowoczesnej stali CPM MagnaCut, zapewniającej doskonałą odporność na korozję, ścieranie i mikrouszkodzenia. Profil typu Nessmuk z długą, zakrzywioną linią tnącą ułatwia operowanie ostrzem podczas cięcia ciągnącego i zadań wymagających precyzyjnego prowadzenia klingi – takich jak plastrowanie, skrobanie czy obieranie. Zastosowany pełny płaski szlif (full flat grind) pozwala na zachowanie niskiego oporu podczas pracy, a jednocześnie zwiększa skuteczność narzędzia przy kontakcie z materiałami o różnej gęstości. Wykończenie satin podkreśla techniczny charakter głowni i redukuje widoczność śladów użytkowania. Całość została zoptymalizowana z myślą o długotrwałym i intensywnym użytkowaniu w środowisku terenowym i użytkowym.
Rękojeść - wykonano z wytrzymałego laminatu G10, odpornego na wilgoć, zmienne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Delikatna faktura materiału zwiększa przyczepność, umożliwiając pewny chwyt również w trudnych warunkach atmosferycznych. Ergonomiczne profilowanie, zaokrąglone krawędzie oraz wycięcia na palce poprawiają kontrolę i komfort użytkowania przy dłuższej pracy. Konstrukcja full tang wspiera sztywność i trwałość noża, a otwór na linkę umożliwia montaż paracordu lub zawieszki. W zestawie znajduje się pochwa z naturalnej skóry z magnetycznym systemem zabezpieczenia, umożliwiająca dyskretne i wygodne przenoszenie w pozycji pionowej. Rękojeść modelu Pocket Tango 1 została zaprojektowana z myślą o praktyczności, wytrzymałości i wygodzie – będąc odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy oczekują od noża niezawodności, precyzji i trwałości w każdych warunkach.
Dane techniczne:
Numer produktu: MKPT1-GBK
Nazwa produktu: Pocket Tango 1 Black G10, Satin
Długość całkowita: 170.0 mm / 6.69"
Długość głowni: 74.0 mm / 2.91"
Grubość głowni: 3.0 mm / 0.12"
Długość rękojeści: b.d.
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: 72.0 g / 2.54 oz
Materiał głowni: CPM MagnaCut
Twardość głowni: 60-62 HRC
Szlif ostrza: Full Flat
Wykończenie głowni: Satin
Materiał rękojeści: G10
Kolor wykończenie rękojeści: Black
Pochwa (kabura): Skórzana
Mocowanie pochwy: Pasek magnetyczny
Akcesoria dodatkowe: Klucz Torx 6/8
Designer: David C. Andersen
Marka: MKM
Producent: Maniago Knife Makers, Włochy
Kraj pochodzenia: Włochy
We ship to EU countries.
Opis
Dane dystrybutora (rozwiń)