• Nowy
Nóż bezpieczny MAC Coltellerie Rescue (MC TS09 TWIN RES YELLOW)
Nóż bezpieczny MAC Coltellerie Rescue (MC TS09 TWIN RES YELLOW)
Nóż bezpieczny MAC Coltellerie Rescue (MC TS09 TWIN RES YELLOW)
Nóż bezpieczny MAC Coltellerie Rescue (MC TS09 TWIN RES YELLOW)

Nóż bezpieczny MAC Coltellerie Rescue (MC TS09 TWIN RES YELLOW)

68,00 zł
Brutto

 

 ✭ Kurier 17zł   ✭ Paczkomat 13zł

TWIN RESCUER YELLOW, ultralekki nóż ratowniczy ze stałą klingą i podwójnym bliźniaczym ostrzu. Idealny do agresywnego cięcia / przecinania materiałów tekstylnych, twardych tworzyw sztucznych oraz włóknistych jak liny, sznury, taśmy, pasy, żyłki czy sieci. Ergonomiczny kształt ostrza przecinaka chroni przed urazami zarówno osobę uwalnianą / ratowaną jak i obsługującą nóż. Bestseller włoskiej firmy MAC Coltellerie - najlepszy stosunek ceny do jakości!

Przy projektowaniu firma wykorzystała wieloletnie doświadczenie w tworzeniu noży ratowniczych. Zaprojektowany dla profesjonalistów jako niezbędny element wyposażenia specjalistycznych jednostkach służb ratowniczych (straży pożarnej, ratownictwa medycznego, drogowego) z powodzeniem może być używany przez osoby ceniące bezpieczeństwo m.in. kierowców, nurków. Nóż ten ma zapewnić skuteczną pracę osobom znajdujących pod największą presją, presją ratowania ludzkiego życia, kiedy każda sekunda decyduje o życiu lub śmierci. Nóż nadaję się również do szybkiego i bezpiecznego przecięcia pasów bezpieczeństwa, rozcinania odzieży w trakcie udzielania pierwszej pomocy, odcinania poszkodowanego. Ostrze osadzono w zagłębieniu chroniącym przed przypadkowym skaleczeniem podczas używania. 

Głownia - o profilu Twin Hook blade, grubości 1.2 mm. Podwójne bliźniacze gładkie ostrza (Twin) umożliwiają błyskawiczne, skuteczne cięcia, rozcięcia, przecięcia, odcięcia bez potrzeby ukierunkowania krawędzi tnącej. Wykonane z przystosowanej do długotrwałego kontaktu z wodą, odpornej na korozję polerowanej chromowo-węglowej martenzytycznej stali nierdzewnej W 1.4034 (X39Cr13 / 4H13).

Rękojeść - szkielet rękojeści oraz osadzenie ostrza wykonano z odpornego na uszkodzenia nylonu łączonego z włóknem szklanym (Glass-Fiber Nylon), pokryte antypoślizgową teksturę zapewniają doskonały uchwyt zarówno w rękawicach jak i bez ułatwiającym szybkie odnalezienie jaskrawożółtym kolorze.

Pochwa nylon łączony z włóknem szklanym. Umożliwia bezpieczne przenoszenie jak i szybkie dobycie noża. Klips, wsuwany uchwyt transportowy, mocowany na pas lub do taśm w standardzie MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment). Nadaje się do każdej kamizelki bądź plecaka zaopatrzonego w taśmy standardu MOLLE. Pasuje do większości pasów o szerokości do 50 mm, czynność tę można wykonać jedną ręką, nie zachodzi potrzeba odpinania pasa. W dolnej części kabury znajduję się owalny otwór na linkę umożliwiający przytroczenie etui.

Dane techniczne:
Numer produktu: MC TS09 TWIN RES YELLOW
Rodzaj stali: W 1.4034
Twardość głowni: 55-56 HRC
Długość głowni: 30.0 mm / 1.18"
Grubość głowni: 1.2 mm / 0.05"
Długość całkowita: 135.0 mm / 5.31"
Waga: 56.0 g / 1.98 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain
Typ głowni: Twin HookBlade
Materiał rękojeści: Glass-Fiber Nylon
Pochwa: Glass-Fiber Nylon
Producent: MAC Coltellerie, Włochy

O  We ship to EU countries.

MC TS09 TWIN RES YELLOW
3 Przedmioty

Opis

Opisy
Długi i krótki
TYL-Allegro
OK
WEW-Translate
PZ EN
phone
phone