Wiatrówka Hämmerli Hunter Force 750 Combo 4,5 mm

949,00 zł
Brutto

Hämmerli Hunter Force 750 Combo 4,5 mm to drewniany karabinek pneumatyczny z łamaną lufą, wyposażony w światłowodowe przyrządy celownicze, automatyczny bezpiecznik oraz celownik optyczny 4 × 32 z siatką celowniczą Duplex.

Klasyczne łoże

Osada z olejowanego drewna bukowego ma klasyczną linię wzorowaną na broni myśliwskiej. Na łożu oraz chwycie pistoletowym wycięto estetyczne kratkowanie, które poprawia chwyt karabinka oraz nadaje mu eleganckiego stylu.

AirGun.pl z symetryczną baką typu Monte Carlo pozwala na wygodne złożenie do strzału strzelcom prawo i leworęcznym oraz użytkowanie optyki z wyższym montażem.

Odrzut po strzale jest dobrze absorbowany dzięki zastosowaniu wentylowanej gumowej stopki, odpowiadającej także za stabilny punkt oparcia.

Wygodne ładowanie

Sprężyna naciągana jest poprzez klasyczne „złamanie lufy”, metody najczęściej wykorzystywanej w wiatrówkach sprężynowych z uwagi wygodną i prostą obsługę.

Hämmerli Hunter Force 750 Combo 4,5 mm strzela śrutem diabolo w kalibrze 4,5 mm, ładowanym bezpośrednio do komory w lufie. Warto podkreślić, że podczas naciągania sprężyny mechanizm spustowy zostaje automatycznie zablokowany.

Dlatego każdorazowo przed oddaniem strzału należy deaktywować bezpiecznik za pomocą dźwigni znajdującej się przed spustem. Wpływa to na wyjątkowo łatwe odbezpieczenia karabinka, które może odbywać się nawet bez zakłócania procesu celowania.

Regulowany mechanizm spustowy

Do najważniejszych zalet wiatrówki wpływających na jej celność jest regulowany mechanizm spustowy.

W modelu Hunter Force 750 producent zastosował dwustopniowy mechanizm spustowy, pozwalający strzelcowi na indywidualne ustawienie długości drogi wstępnej oraz ruchu jałowego.

Szeroki zakres regulacji wpływa na przewidywalność pracy mechanizmu spustowego, co oczywiście znacząco poprawia celność i komfort strzelania.

Precyzja i duży zasięg

Za celność oraz powtarzalność strzałów odpowiada gwintowana lufa o długości 466 mm, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać powtarzalne skupienie.

Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową ok. 250 m/s (~ 16 J), dzięki czemu z karabinka możemy także celnie strzelać na większych dystansach.

Nowoczesne przyrządy celownicze

Karabinek został wyposażony w dobrej klasy światłowodowe przyrządy celownicze tj. tunelową muszkę oraz mikrometryczną szczerbinę regulowaną w pionie i poziomie.

Dzięki wysokiej absorpcji światła światłowodowe pręciki znacznie przyspieszają zgrywanie muszki i szczerbinki.

Jeśli chcemy spróbować swoich sił w strzelaniu na większym dystansie, na 11 mm szynie możemy również zamontować znajdujący się w zestawie celownik optyczny o 4× powiększeniu. W lunecie Hammerli 4×32 zastosowano popularną siatkę celowniczą Duplex 30/30.

Hämmerli Hunter Force 750 Combo 4,5 mm  to karabinek cechujący sie bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, dlatego jest chętnie wybierany przez osoby szukające sprawdzonej i trwałej wiatrówki do strzelania rekreacyjnego.

Hämmerli
052-000
10 Przedmioty

Opis

Producent
Hammerli, Niemcy
Typ śrutu
diabolo
Odrzut
duży (od 11 J)
Ilość bezpieczników
1
Typ szyny
11 mm (dovetail)
Typ zasilania
sprężynowy
Kaliber [mm]
4,5 mm
Okres gwarancyjny
24 miesiące
Możliwość zamontowania
celownik optyczny
Wymagane zezwolenie?
nie
Wykończenie kolby/osady
drewno
Typ naciągu
klasyczny - łamany
Typ zabezpieczenia
bezpiecznik automatyczny
Ilość szyn montażowych
1
Cechy dodatkowe
regulowany spust
Elementy zestawu wiatrówki
karabinek pneumatyczny, montaż lunety, luneta
Klasa celności
precyzyjna
Kolor
brązowy
phone
phone