Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 1 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 2 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 3 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 4 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 5 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 1 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 2 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 3 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 4 - WIĘCEJ KATEGORII
  Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB - 5 - WIĘCEJ KATEGORII

Pistolet wiatrówka Walther P38 4,5 mm CO2 BB

709,00 zł
Brutto

 

 ✭ Kurier 17zł   ✭ Paczkomat 13zł

Walther P38 4,5 mm CO2 BB to pistolet pneumatyczny CO2, na który długo czekali kolekcjonerzy oraz pasjonaci uzbrojenia II wojny światowej.

Walther P38 4,5 mm CO2 BB to wierna replika z systemem blow-back niemieckiego pistoletu samopowtarzalnego, produkowanego nieprzerwanie od 1938 do 2004 roku. 

Replika broni historycznej

Wiatrówka cechuje się doskonałym spasowaniem i wykończeniem konstrukcji, którą niemal w całości (poza okładzinami rękojeści) wykonano z metalu.

Podobnie jak w oryginale pistolet ma ciężką metalową konstrukcję ważącą 730 g, poprzecznie ryflowane okładziny, płynnie działający mechanizm spustowy oraz metalowy zaczep na linkę zabezpieczającą.

Polimerowe okładziny doskonale imitujące drewno, mają poprzeczne rowkowanie, które powodują, że wiatrówka bardzo pewnie leży w dłoni i nie ma tendencji do wyślizgiwania się.

Wysoką dbałość o detale podkreśla metalowy zaczep na rękojeści, służący w oryginale do mocowania linki zabezpieczającą broń przed zgubieniem.

Walther P38 ma klasyczne przyrządy celownicze o stałym ustawieniu, zalecane do strzelania precyzyjnego oraz nauki strzelania. Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther.

Automatyczne przeładowanie

Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w pod okładziną rękojeści. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom diabolo prędkość do 120 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 60 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie zdjęcia okładziny, umieszczenia kapsuły w rękojeści oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.

Stalowy śrut BB's 4,46 mm

Wysuwany z rękojeści metalowy magazynek mieści 20 sztuk śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdzają się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, puszek, butelek itp.

Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika. W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.

Odrzut jak w broni

Zasilanie CO2 umożliwiło zastosowanie mocnego systemu blow-back, który odpowiedzialny jest za realistyczny odrzut po oddaniu strzału. Efektowne i odczuwalne „kopnięcie” wiatrówki powoduje, że mamy nieodparte wrażenia strzelania i obcowania z prawdziwą bronią.

Po wystrzeleniu z magazynka wszystkich BB's zamek pozostaje w tylnym położeniu. Wymiana magazynka, przeładowanie oraz proces oddawania strzału również nawiązują do mechaniki broni palnej.

Taka funkcjonalność gwarantuje doskonałą zabawę, pozwalając jednocześnie na bezpieczną naukę strzelania.

Mechanizm spustowy Single Action

W wiatrówce zastosowano klasyczny mechanizm spustowy pojedynczego działania SA (singla action), co oznacza, że przed oddaniem pierwszego strzału wymagane jest ręcznie napięcie kurka lub przeładowanie.

Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą lewostronnego bezpiecznika zewnętrznego.

Walther
125-053
14 Przedmioty

Opis

Typ śrutu
BB
Okres gwarancyjny
24 miesiące
Materiał obudowy
metal
Typ spustu
SA (single action - pojedynczego działania)
Klasa celności
rekreacyjna
Typ zasilania
CO2 12 g
Producent
Umarex, Niemcy
Odrzut
mały (do 10 J)
Kaliber [mm]
4,46
Kolor
brązowy, czarny
phone
phone