Pistolet wiatrtówka Walther PPQ M2 4,5 mm

839,00 zł
Brutto

 

 ✭ Kurier 17zł   ✭ Paczkomat 13zł

Walther PPQ M2 4,5 mm to wiatrówka z gwintowaną lufą strzelająca śrutem diabolo, dedykowana dla osób szukających celnego pistoletu do strzelania rekreacyjnego. Wiatrówka z systemem blowback oraz metalowym zamkiem! 

Wzorowany na broni palnej

Walther Walther PPQ M2 4,5 mm to pneumatyczna replika wzorowana na pistolecie samopowtarzalnym Walther PPQ M2, który opracowano dla niemieckiej Policji jako potencjalnego następcę wysłużonego Walthera P99. Podobnie jak w oryginale pistolet ma powiększony kabłąk, polimerowy szkielet z szyną akcesoryjną, profilowaną rękojeść o antypoślizgowym teksturowaniu oraz regulowaną szczerbinkę (w poziomie). Rękojeść pistoletu ma profilowane wycięcia na palce oraz drobne antypoślizgowe teksturowanie identyczne z fakturą okładzin broni palnej. Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i komfortowo leży niemalże w każdej dłoni.

Walther PPQ M2 ma mechaniczne przyrządy celownicze z żółtymi oznaczeniami. Kontrastowe kropki pozwalają na znacznie szybsze zgrywanie przyrządów, łatwiejsze „wejście w cel” oraz strzelanie w słabszych warunkach oświetleniowych. Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Walther.

Wydajne zasilanie CO2

Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w rękojeści pistoletu. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom diabolo prędkość do 95 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie nawet do 105 wyrównanych strzałów. Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin. Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie wsunięcia kapsuły do chwytu (pod tylną okładziną) oraz dokręcenia jej za pomocą śruby dociskowej.

Celny śrut diabolo

Dzięki zastosowaniu gwintowanej lufy pistolet został przystosowany do strzelania klasycznym śrutem diabolo 4,5 mm, co powoduje, że wiatrówka świetnie sprawdzi się do precyzyjnego strzelania tarczowego. W odróżnieniu od innych wiatrówek pistoletowych na śrut diabolo, Walther Walther PPQ M2 wykorzystuje magazynek typu łańcuchowego o pojemnośći aż 21 śrutów 4,5 mm. W magazynku znajduje się także przedział na kaspułą zasilającą.

Mechanizm spustowy DAO

W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka Walther PPQ M2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym. Mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika zewnętrznego usytuowanego po prawej stronie szkieletu.

Walther
125-308
7 Przedmioty

Opis

Producent
Walther, Niemcy
Ilość szyn montażowych
1
Wymagane zezwolenie?
nie
Klasa celności
rekreacyjna
Typ szyny
22 mm (picatinny)
Typ śrutu
diabolo
Typ zasilania
CO2 12 g
Materiał obudowy
polimer
Kaliber [mm]
4,5
Odrzut
mały (do 10 J)
Możliwość zamontowania
celownik laserowy, latarka
Typ spustu
DAO (Double Action Only - wyłącznie podwójnego działania)
Typ zabezpieczenia
bezpiecznik spustowy
phone
phone