• Nowy
Testy diagnostyczne MP Biomedicals 2019-nCoV IgG/IgM 25szt (07RDCOV19)
Testy diagnostyczne MP Biomedicals 2019-nCoV IgG/IgM 25szt (07RDCOV19)
Testy diagnostyczne MP Biomedicals 2019-nCoV IgG/IgM 25szt (07RDCOV19)
Testy diagnostyczne MP Biomedicals 2019-nCoV IgG/IgM 25szt (07RDCOV19)
Testy diagnostyczne MP Biomedicals 2019-nCoV IgG/IgM 25szt (07RDCOV19)
Testy diagnostyczne MP Biomedicals 2019-nCoV IgG/IgM 25szt (07RDCOV19)

Testy diagnostyczne MP Biomedicals 2019-nCoV IgG/IgM 25szt (07RDCOV19)

795,00 zł
Brutto

MP RAPID 2019-nCoV IgG / IgM COMBO TEST CARD. Testy do oceny jakościowej obecności przeciwciał IgG i IgM na nowego koronawirusa 2019 (Convid-19 / SARS-CoV2) w ludzkiej surowicy, osoczu lub pełnej krwi. Do użytku diagnostycznego In Vitro.

Przeznaczenie - MP Rapid 2019-nCoV IgG/IgM Combo Test Card to bazujący na immunochromatografii, jednoetapowy test in vitro. Przeznaczony do szybkiego jakościowego oznaczania przeciwciał IgG i IgM przeciwko nowemu koronawirusowi 2019 (2019-nCoV, SARS-CoV-2) w ludzkiej surowicy, osoczu lub pełnej krwi. MP Rapid 2019-nCoV IgG/IgM Combo Test Card służy do dodatkowego wykrywania osób podejrzanych o zakażenie COVID-19 oprócz testu wykrywającego kwas nukleinowy wirusa. Może znacząco podnieść wykrywalność zakażeń COVID-19.

COVID-19, to ostra choroba zakaźna, spowodowana przez nowego koronawirusa 2019 (SARS-CoV-2). Okres inkubacji choroby wynosi od 1 do 14 dni, choć przeważnie jest to 3-7 dni. Okres inkubacji wirusa jest okresem zarażania. Bezobjawowe infekcje mogą być również przyczyną przenoszenia się wirusa. Głównymi drogami transmisji są bezpośredni kontakt i droga kropelkowa. Początkowymi objawami pojawiającymi się u pacjentów były gorączka, zmęczenie i kaszel, a następnie stopniowo rozwijała się duszność i inne poważne objawy. U większości pacjentów rokowania są dobre, jednak niektóre ciężkie przypadki mogą rozwinąć się w zespół ostrej niewydolności oddechowej lub wstrząs septyczny, a nawet prowadzić do śmierci. Obecnie nie ma specyficznego leczenia dla tej choroby.

Przeciwciała IgM można wykryć wkrótce po okresie inkubacji i mogą się utrzymywać przez krótki okres czasu. Obecność IgM w próbkach krwi może wskazywać na ostrą infekcję. Przeciwciała IgG pojawiają się po kilku dniach od okresu inkubacji i utrzymują się przez długi czas. Dodatni wynik IgG w próbkach krwi pacjentów może wskazywać na przewlekłe zakażenie lub wcześniej przebyte.

Zasady działania - MP Rapid 2019-nCoV IgG/IgM Combo Test Card wykorzystuje zasadę immunochromatografii. Mysie przeciwciała anty-ludzkie IgM i ludzkie IgG w kompleksie ze złotem koloidalnym są unieruchamiane odpowiednio na membranie nitrocelulozowej, jako dwie indywidualne linie testowe (linia IgM i linia IgG) w oknie płytki testowej. Linia IgM znajduje się bliżej studzienki z próbką, a kolejną linią jest linia IgG. Po wchłonięciu próby przez membranę antygen 2019-nCoV (jeśli próba jest pozytywna) wiąże się z kompleksem koloidalnego złota i specyficznych antyciał (IgM i / lub IgG) co prowadzi do powstania kolorowego pasma w rejonie testowym i wskazuje na pozytywne wyniki testu. Brak kolorowego paska w oknie testu wskazuje na ujemny wynik testu. Wbudowana linia kontrolna zawsze się pojawia, gdy test zostanie wykonany prawidłowo, niezależnie od obecności lub braku nowych przeciwciał przeciwko koronawirusowi 2019 w próbce.

Zestaw zawiera:
1. 25x kaseta testowa Convid-19 / 2019-nCoV, IgG / IgM
2. 26x pipeta kapilarna 2 μl
3. 1x   bufor
4. 1x   instrukcja użytkowania

Wymagane, nie zawarte w zestawie materiały: zegar lub minutnik, bezpieczne urządzenie do nakłucia, alkohol do przemycia, pojemnik na próbki, wirówka, pojemnik na odpady biologiczne, jednorazowe rękawiczki, środek dezynfekujący.

Przechowywanie:
1. Przechowuj płytki testowe w temperaturze od 2 do 30°C w oryginalnie zamkniętym opakowaniu. Nie zamrażać.
2. Data ważności, podana na opakowaniu, została ustalona dla powyższych warunków przechowywania.
3. Płytki testowe powinno pozostać w oryginalnie zamkniętym woreczku do czasu użycia. Po otwarciu, płytki testowe powinny zostać natychmiast zużyte. Nie używaj testu ponownie.

Środki ostrożności:
1. Tylko do profesjonalnej diagnostyki in vitro.
2. Nie używaj produktu po upływie terminu ważności.
3. Nie używaj produktu, jeśli woreczek jest uszkodzony lub plomba została zerwana.
4. Wszystkie próbki traktuj jako potencjalnie zakaźne.
5. Postępuj zgodnie ze standardowymi procedurami laboratoryjnymi i wytycznymi bezpieczeństwa biologicznego dotyczącymi postępowania i utylizacji materiału potencjalnie zakaźnego. Po zakończeniu procedury, próbki należy usunąć, po wcześniejszym autoklawowaniu w temperaturze 121°C przez co najmniej 20 minut lub po poddaniu działaniu 0,5% podchlorynu sodu przez 1-2 godziny.

 

PROCEDURA (SPOSÓB UŻYCIA)

INTERPRETACJA WYNIKÓW

Numer katalogowy: 07RDCOV19

We ship to EU countries.
07RDCOV19
13 Przedmioty