Pistolet wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2 - 1 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2 - 2 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2 - 3 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2 - 1 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2 - 2 - Pistolety Co2
  Pistolet wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2 - 3 - Pistolety Co2

Pistolet wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2

729,00 zł
Brutto

DARMOWA kapsułka na start!

Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2​ to pistolet pneumatyczny z mocnym systemem blow-back, strzelający śrutem diabolo i BB's, wyposażony w metalowy zamek, dodatkowy bezpiecznik oraz szereg rozwiązań konstrukcyjnych zapożyczonych z broni palnej.

Wierne odwzorowanie Glock 17 gen 3

Wiatrówkę wzorowano na Glock 17, który od wielu lat jest jednym z najbardziej popularnych pistoletów na świecie.

Podobnie jak w wersji bojowej, wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2​, ma metalowy ruchomy zamek oraz polimerowy szkielet, którego antypoślizgowe fakturowanie jest zgodne z oryginałem.

Pistolet wyposażono w niskoprofilową dźwignię zrzutu zamka, szynę akcesoryjną, profilowaną rękojeść oraz wysuwany z rękojeści magazynek mieszczący 4 wianuszki na śrut BB's i diabolo.

Po zamontowaniu kapsuły i załadowaniu śrutu ciężar wiatrówki jest niemal taki sam jak bojowego pistoletu Glock 17 generacji 3 (bez amunicji). Pistolet wykorzystuje stałe przyrządy celownicze tj. muszkę z białą kropką oraz szczerbinkę z ramką.

Kontrastowe oznaczenia przyspieszają zgrywanie przyrządów, pozwalają także na strzelanie przy słabym lub szczątkowym świetle.

W przedniej części szkieletu znajduje się szyna montażowa pozwalająca na wykorzystywanie dodatkowych akcesoriów strzeleckich np. laserowego wskaźnika celu lub latarki. Na zamku i szkielecie wiatrówki naniesiono licencjonowane oznaczenia firmy Glock oraz numer seryjny pistoletu.

Stabilność i kontrolę chwytu zapewnia drobne moletowanie bocznych paneli oraz anatomiczne wycięcia na palce.

Zasilanie kapsułą CO2

Do zasilania wiatrówki niezbędna jest 12 g kapsuła CO2, którą montujemy w wysuwanym z rękojeści magazynku. Instalacja i wymiana naboju jest prosta, za sprawą dołączonego klucza imbusowego.

Kapsułę należy umieścić w ramce magazynka następnie za pomocą klucza dokręcić śrubę do wyczuwalnego oporu Jedna kapsuła CO2 pozwala na oddanie do 60 strzałów z wyrównaną prędkością początkową 130 m/s.

Należy pamiętać, że na wydajność strzałów, największy wpływ ma temperatura powietrza oraz dynamika, z jaką strzelamy.

Mocny odrzut

Gazowa forma zasilania pozwoliła na zastosowanie mocnego systemu blow-back, który odpowiedzialny jest za realistyczny odrzut po oddaniu strzału. Efektowne i odczuwalne „kopnięcie” wiatrówki powoduje, że mamy nieodparte wrażenia strzelania z broni palnej.

Po wystrzeleniu z magazynka wszystkich śrutów zamek blokuje się w tylnym położeniu identycznie jak w broni palnej. Ponowne przygotowanie pistoletu do strzelania wymaga wymiany magazynka, wciśnięcia bocznej dźwigni zrzutu lub energicznego odciągnięcia zamka do tyłu.

Jedna kapsuła pozwala na oddanie do 50 strzałów z wyrównaną prędkością początkową, co stanowi bardzo dobry wynik dla wiatrówki z blow-backiem.

Stalowy śrut BB's lub diabolo 4,5 mm

Wiatrówka Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2 została przystosowana do strzelania zarówno standardowym śrutem diabolo 4,5 mm, jak i stalowym śrutem kulistym BB's 4,46 mm.

Wszystko za innowacyjnego magazynka o specjalnej konstrukcji, mieszczącego 4 wkładki bębenkowe (w tym 3 zapasowe), każda o pojemności 8 śrutów. Po wystrzeleniu śrutu z pierwszej wkładki wystarczy wysunąć magazynek i zainstalować kolejny bębenek z załadowanym wcześniej śrutem.

Taka funkcjonalność powoduję, że każdorazowo w pistolecie możemy przenosić aż 32 śruty, zarówno do dynamicznego, jak i precyzyjnego strzelania.

Bezpieczny mechanizm spustowy

Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2​ wyposażono w mechanizm spustowy DAO (z samonapinaniem) z bezpiecznikiem spustowym, który zapobiega oddaniu przypadkowego strzału oraz wymusza prawidłowe ułożenia palca na języku spustowym.

Rozwiązanie to jest zaimplementowane z mechanizmu Safe Action opatentowanego przez markę Glock. Dodatkowym zabezpieczeniem jest bezpiecznik nastawny znajdujący się w obrębie szyny akcesoryjnej.

Glock 17 blowback 4,5 mm BB/Diabolo CO2​ to wiatrówka, który nie tylko zapewnia dużą przyjemność ze strzelania, pozwala także na zaoszczędzenie kosztów związanych z zakupem dwóch wiatrówek.

Glock
050-014
13 Przedmioty

Opis

Typ zabezpieczenia
bezpiecznik niekontrolowanego wystrzału
Materiał obudowy
metal
Kaliber [mm]
4,5
Wzorowany na
Glock 17 generacji 3
Magazynek
jest
Typ śrutu
BB
Typ zasilania
CO2 12 g
Ilość szyn montażowych
1
Odrzut
mały (do 10 J)
Klasa celności
rekreacyjna
Możliwość zamontowania
celownik laserowy, latarka

Zobacz także

phone
phone