• Nowy

Pistolet wiatrówka Glock 19X 4,5 mm coyote BB CO2

420,00 zł
Brutto

Glock 19X 4,5 mm coyote BB CO2 to pistolet pneumatyczny, wyposażony w bezpiecznik nastawny, magazynek wysuwany z rękojeści oraz szereg rozwiązań konstrukcyjnych zapożyczonych z broni palnej. Wierna replika Glocka 19X!

Wierne odwzorowanie Glock 19X

Glock 19X to cywilna wersja modelu G19 HMS, opracowanego jako następca M9 - pistoletu amerykańskich sił zbrojnych.

Model 19X to pistolet typu crossover, łączący elementy konstrukcji dwóch najbardziej popularnych modeli pistoletów Glock tj. pełnowymiarowego szkieletu G17 oraz kompaktowego zamka pistoletu G19.

Podobnie jak w wersji bojowej, wiatrówka Glock 19X 4,5 mm coyote BB CO2​ ma zamek oraz szkielet utrzymany w wojskowej kolorystyce coyote.

Pistolet wyposażono w atrapę obustronnej dźwigni zrzutu zamka, szynę akcesoryjną, dodatkowy bezpiecznik nastawny oraz teksturowaną rękojeść z zaczepem na smycz taktyczną.

Po zamontowaniu kapsuły i załadowaniu śrutu ciężar wiatrówki jest zbliżony do bojowego pistoletu Glock 19X (bez amunicji). Pistolet wykorzystuje stałe przyrządy celownicze oznaczone białymi kropkami.

Kontrastowe oznaczenia przyspieszają zgrywanie przyrządów, pozwalają także na strzelanie przy słabym lub szczątkowym świetle.

W przedniej części szkieletu znajduje się szyna montażowa pozwalająca na wykorzystywanie dodatkowych akcesoriów strzeleckich np. laserowego wskaźnika celu lub latarki. Na zamku i szkielecie wiatrówki naniesiono licencjonowane oznaczenia firmy Glock oraz numer seryjny pistoletu.

Stabilność i kontrolę chwytu zapewnia drobne moletowanie naniesione na powierzchnię całej rękojeści.

Zasilanie kapsułą CO2

Do zasilania wiatrówki niezbędna jest 12 g kapsuła CO2, którą montujemy w rękojeści pistoletu. Instalacja i wymiana naboju jest prosta, wystarczy unieść tylną okładziną chwytu, umieścić kapsułę w rękojeści oraz dokręcić śrubę dociskową do wyczuwalnego oporu.

Jedna kapsuła CO2 pozwala na oddanie do 60 strzałów z wyrównaną prędkością początkową 107 m/s. Należy pamiętać, że na wydajność strzałów, największy wpływ ma temperatura powietrza oraz dynamika, z jaką strzelamy.

Stalowy śrut BB's

Wiatrówka strzela okrągłym śrutem stalowym 4,46 mm, który ładujemy do metalowego magazynka wysuwanego z rękojeści. Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na załadowanie 19 sztuk śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.

Bezpieczny mechanizm spustowy

Glock 19X 4,5 mm coyote BB CO2 wyposażono w mechanizm spustowy DAO (z samonapinaniem) z bezpiecznikiem spustowym, który zapobiega oddaniu przypadkowego strzału oraz wymusza prawidłowe ułożenia palca na języku spustowym.

Rozwiązanie to jest zaimplementowane z mechanizmu Safe Action opatentowanego przez markę Glock. Dodatkowym zabezpieczeniem jest bezpiecznik nastawny znajdujący się w obrębie szyny akcesoryjnej.

Glock
kol-050-030
10 Przedmioty