Nóż nurkowy MAC Coltellerie 120mm (AQUATYS BLUE)
Nóż nurkowy MAC Coltellerie 120mm (AQUATYS BLUE)
Nóż nurkowy MAC Coltellerie 120mm (AQUATYS BLUE)
Nóż nurkowy MAC Coltellerie 120mm (AQUATYS BLUE)

Nóż nurkowy MAC Coltellerie 120mm (AQUATYS BLUE)

298,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

 

 ✭ Kurier 17zł   ✭ Paczkomat 13zł

AQUATYS BLUE nóż dla nurka ze stałą klingą o konstrukcji full tang wyprodukowany przez włoską firmę MAC Coltellerie. Nadaje się do wykorzystania podczas wypraw nurkowych oraz lądzie.

Głownia - o grubości 3.8 mm wykonana z polerowanej nierdzewnej stali molibdenowo wanadowej W 1.4116 (X50CrMoV15) o dużej odporności na korozję, przystosowanej do długotrwałego kontaktu z wodą. Stal hartowana w przedziale 55-56 HRC.

Ostrze - gładkie typu Plain wyprowadzono szlifem płaskim (Flat Grind), charakteryzuje się dobrymi właściwościami mechanicznymi oraz długim trzymaniem ostrości. Na grzbiecie klingi gładkie wycięcie oraz ząbkowane ostrze Serrated (ząbkowane) służące do agresywnego cięcia twardych materiałów, tworzyw sztucznych oraz włóknistych jak liny czy sieci. Unikalne ostrze Serrated składa się naprzemiennie z jednego dużego oraz trzech małych zębów tzw. three-step. Wzór ten zwiększa długość krawędzi cięcia nawet o 24% w stosunku do ostrza prostego. Idealne do agresywnego cięcia twardych materiałów, tworzyw sztucznych oraz włóknistych jak liny czy sieci.

Rękojeść - w kolorze niebieskim. Pokryta antypoślizgowymi teksturowanymi okładzinami o własnościach gumo-podobnych, wykonanymi z elastomeru termoplastycznego zwanego też kauczukiem termoplastycznym TPE (gwarantuje pewny chwyt w środowisku wodnym), łączonego z polimerem PP. Ergonomiczny kształt okładzin zapobiega zsunięciu się dłoni podczas pracy. Głowicę zakończono stalowym młotkiem.

Etui - wykonane z tworzywa ABS z otworami do odprowadzania wody, wilgoci. Kaburę wyposażono w zatrzask z blokadą zabezpieczający przed wysunięciem się noża w wodzie. Do pochwy dołączono dwa gumowe pasy oraz 2 klamry z tworzywa umożliwiające zamocowanie etui do ręki, nogi lub do kamizelki.

Dane techniczne:
Numer produktu: 004BLU
Rodzaj stali: W 1.4116
Długość głowni: 120 mm / 4.72"
Grubość głowni: 3.8 mm / 0.159"
Długość całkowita: 240 mm / 9.44"
Waga: 154 g / 5.43 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain & Serrated
Typ głowni: Drop Point
Materiał rękojeści: PP z TPE 
Etui: ABS
Producent: MAC Coltellerie, Włochy

Opracowanie: firma .

MC AQT12.B
2 Przedmioty

Opis

Opisy
Długi i krótki
Translate
PZ EN
Wyszukiwarka
skif - wyszukiwanie
phone
phone