Wiatrówka Norica Dragon Silent Shot 4,5 mm

839,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

Norica Dragon Silentshot 4,5 mm to nowoczesny karabinek sprężynowy, w którym zastosowano ergonomiczne polimerowe łoże, światłowodowe przyrządy celownicze oraz zintegrowany tłumik odpowiedzialny na wyciszenie strzału.

Nowoczesne polimerowe łoże

Osadę karabinka wykonano z wytrzymałego polimeru pokrytego gumowaną powłoką ochronną. W efekcie łoże jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz działanie wilgoci.

Konserwacja i czyszczenie łoża z tworzywa ogranicza się jedynie do utrzymania w ogólnej czystości oraz sporadycznego używania olejku silikonowego. Kolba z symetryczną baką typu Monte Carlo pozwala na wygodne złożenie do strzału strzelcom prawo i leworęcznym oraz użytkowanie optyki z wyższym montażem.

Odrzut po strzale jest skutecznie absorbowany dzięki zastosowaniu wentylowanej gumowej stopki, odpowiadającej także za stabilny punkt oparcia.

Na wydzielonym chwycie pistoletowym oraz przedniej części łoża naniesiono drobne moletowanie, która poprawia przyczepność dłoni oraz podnosi walory estetyczne karabinka.

Wygodne ładowanie

Sprężyna naciągana jest poprzez klasyczne „złamanie lufy”, metody najczęściej wykorzystywanej w wiatrówkach sprężynowych z uwagi wygodną i prostą obsługę. Sprężyna wiatrówki wykonano z niemieckiej stali o dużej wytrzymałości na zmęczenie, co gwarantuje jej trwałość oraz wydajność.

Norica Dragon Silentshot 4,5 mm strzela śrutem diabolo w kalibrze 4,5 mm, ładowanym bezpośrednio do lufy.

Silent Shot-cicho i komfortowo

Na zakończeniu lufy zainstalowano aluminiowy tłumik dźwięku redukujący hałas wystrzału do neutralnego poziomu, który nie wpływa na koncentrację i komfort strzelania. Zalety posiadania tłumika docenią nie tylko posiadacze karabinka, ale również inni użytkownicy, z którymi wspólnie strzelamy.

Precyzja i duży zasięg

Za celność oraz powtarzalność strzałów odpowiada gwintowana lufa o długości 354 mm, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać powtarzalne skupienie.

Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową ok. 250 m/s (~ 16 J), dzięki czemu z karabinka możemy także celnie strzelać na większych dystansach.

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

W strzelectwie najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego po naciągnięciu sprężyny („złamaniu lufy”) następuje automatyczne włączenie bezpiecznika, który uniemożliwia oddanie niekontrolowanego strzału.

Przed oddaniem strzału należy każdorazowo wyłączyć bezpiecznik, który został dogodnie umiejscowiony przed językiem spustowym. Wpływa to na wyjątkowo łatwe odbezpieczenia karabinka, które może odbywać się nawet bez zakłócania procesu celowania.

Nowoczesne przyrządy celownicze

Karabinek został wyposażony w dobrej klasy światłowodowe przyrządy celownicze tj. tunelową muszkę oraz regulowaną w pionie i poziomie szczerbinkę.

Światłowody pręciki o kontrastowej (zielono-czerwonej) kolorystyce, znacznie przyspieszają zgrywanie muszki i szczerbinki, a dzięki wysokiej absorpcji światła, umożliwiając także strzelanie przy słabym lub szczątkowym oświetleniu np. po zmroku.

Jeśli chcemy spróbować swoich sił w strzelaniu na większym dystansie, na 11 mm szynie możemy również zamontować wybrany celownik optyczny.

Zastosowane technologie:

  • German Steel Mainspring- sprężyna główna została wykonana z niemieckiej stali wysokiej jakości.
  • Solid Steel Breech-elementy stalowe produkowane z atestowanej stali
  • Fiber Optics Open Sights-przyrządy celownicze z pręcikami światłowodowymi, przyspieszającymi i ułatwiającymi celowanie
  • Automatic Safety- bezpiecznik aktywowany jest automatycznie w momencie ładowania wiatrówki
  • Silent Shot- zintegrowany tłumik, odczuwalnie zmniejsza hałas wystrzału.

Norica Dragon Silentshot 4,5 mm to jeden z najlepszych karabinków rekreacyjnych w swoim przedziale cenowym, wyróżniający się nowoczesnymi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz dobrymi parametrami strzeleckimi, które gwarantują długoletnią satysfakcję i zadowolenie z jego użytkowania.

Norica
090-016
1 Przedmiot

Opis

Typ szyny
11 mm (dovetail)
Ilość bezpieczników
1
Typ zasilania
sprężynowy
Kaliber [mm]
4,5 mm
Wymagane zezwolenie?
nie
Możliwość zamontowania
celownik optyczny
Typ naciągu
klasyczny - łamany
Wykończenie kolby/osady
polimer
Typ zabezpieczenia
bezpiecznik automatyczny
Ilość szyn montażowych
1
Producent
Norica, Hiszpania
Klasa celności
rekreacyjna
Odrzut
duży (od 11 J)
Typ śrutu
diabolo
phone
phone