• Nowy
 Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm - 1 - INNE
 Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm - 2 - INNE
 Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm - 3 - INNE
 Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm - 1 - INNE
 Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm - 2 - INNE
 Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm - 3 - INNE

Wiatrówka Walther PCP Rotex RM8 Varmint 4,5 mm

2 349,00 zł
Brutto

Walther Rotex RM8 Varmint 4,5 mm PCP to nowoczesny karabinek PCP, w którym zastosowano polimerową osadę thumbhole, precyzyjną lufę Lothar Walther z gwintem zewnętrznym oraz kartusz o pojemność 200 cm3 zapewniających do 180 strzałów.

Główne cechy:

 • polimerowe łoże thumbhole,
 • bruzdowana lufa renomowanej firmy Lothar Walther,
 • gwint zewnętrzny 1/2 UNF do montażu tłumika lub moderatora,
 • 8-strzałowy magazynek zwiększa dynamikę strzelania,
 • regulowany mechanizm spustowy,
 • przeładowanie 4-taktowe - wzorowane na broni sportowej,
 • kartusz o pojemności 200 cm3 - pozwalający na oddanie do 180 strzałów z ok. 16 J,
 • wbudowany manometr — pozwalający na kontrolę stanu ciśnienia w zasobniku,
 • łatwy dostęp do gniazda ładowania.

Polimerowe łoże

Wiatrówka ma ergonomiczne łoże wykonane z wytrzymałego polimeru. Osada z tworzywa sztucznego jest lżejsza od drewnianej, odporna na działanie warunków atmosferycznych, a także niewymagająca, jeśli chodzi o konserwację.

Elementem, który podkreśla nowoczesny charakter wiatrówki, jest kolba typu thumbhole, z wyodrębnionym chwytem pistoletowym i otwartą przestrzenią na kciuk.

Taki typ kolby pozwala na pewniejszy chwyt karabinka, zwiększa komfort strzelania zwłaszcza w przypadku osób o małych dłoniach oraz zmniejsza ciężar wiatrówki.

Na czółenku i chwycie pistoletowym naniesiono drobne teksturowanie Hi-Grip, zapobiegające wyślizgiwaniu się karabinka z dłoni. W tylnej części osady zastosowano wentylowaną stopkę, dzięki której karabinek można pewnie i wygodnie osadzić w dołku strzeleckim.

Dzięki symetrycznej bace policzkowej o wysokim profilu, z karabinka z mogą komfortowo strzelać strzelcy prawo i leworęczni.

Osada karabinka wyróżnia się dobrą ergonomią i wyważeniem, dlatego strzelanie z karabinka bez względu na postawę strzelecką jest wygodne i przyjemne.

Pojemny magazynek

Rotex RM8 Varmint to karabinek wielostrzałowy, dzięki zastosowaniu obrotowego, aluminiowego magazynka o pojemności 8 śrutów. Po wsunięciu magazynka do zamka zostaje on zabezpieczony magnetycznie.

Do przeładowania śrutu służy boczna dźwignia typu biathlon. Repetowanie odbywa się płynnie i lekko, nie wymagając od strzelca odrywania oczu od celu. Do strzelania zaleca się wykorzystywanie śrutu diabolo półokrągłego lub płaskiego.

Doskonała precyzja

Walther Rotex RM8 Varmint to karabinek o imponującej celności i powtarzalności. Doskonałe parametry strzeleckie karabinek zawdzięcza 3 kluczowym elementom: lufie marki Lothar Walther, regulowanego mechanizmu spustowego oraz bezodrzutowego zasilania PCP.

W wiatrówce zastosowano precyzyjną czokowaną lufę o długości 500 mm renomowanej firmy Lothar Walther. Precyzja wykonania gwarantuje wyśmienitą celność karabinka, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać ciasną grupę przestrzelin.

Na zakończeniu lufy zastosowano gwint zewnętrzny 1/2" UNF służący do montażu tłumika lub moderatora.

Mechanizm spustowy wyróżnia się płynnym i doskonale wyczuwalnym działaniem oraz możliwością regulacji pre travel (regulacja luzu). Do zabezpieczenia mechanizmu spustowego zastosowano bezpiecznik manualny, umiejscowiony z tyłu komory zamkowej.

Z uwagi na odmienną konstrukcję i system zasilania wiatrówki PCP nie generują odrzutu, dlatego zapewniają doskonałą celność i przyjemność strzelania.

Brak zjawiska odrzutu niesie dodatkowe korzyści, nie musimy objawiać się utraty zera lub uszkodzenia optyki co zdarza się w przypadku wiatrówek sprężynowych o wysokiej energii.

Zasilanie

Walther Rotex RM8 Varmint 4,5 mm PCP jest zasilany za pomocą sprężonego powietrza magazynowanym w kartuszu o pojemności 200 cm3. Kartusz napełniony do maksymalnego ciśnienia 232 Bar pozwala oddać około 180 strzałów z energią bliską 16 J.

Zintegrowany manometr ułatwia odczyt ciśnienia w kartuszu, dzięki czemu wiemy jakim zapasem powietrza dysponujemy. Do ładowania wiatrówki PCP konieczny jest zakup specjalnej pompki lub butli HP, z której możemy przetoczyć powietrze do kartusza.

Walther
125-221
10 Przedmioty

Opis

Odrzut
brak
Możliwość zamontowania
celownik laserowy, celownik optyczny, latarka, statyw
Cechy dodatkowe
regulowany spust
Wykończenie kolby/osady
polimer
Okres gwarancyjny
24 miesiące
Wymagane zezwolenie?
nie
Kaliber [mm]
4,5
Typ szyny
22 mm (weaver), 11 mm (dovetail)
Typ śrutu
diabolo
Typ zabezpieczenia
bezpiecznik manualny
Producent
Walther, Niemcy
Ilość szyn montażowych
2
phone
phone